Dlaczego odzież motocyklowa o wysokiej widoczności jest niezbędna?

Dlaczego odzież motocyklowa o wysokiej widoczności jest niezbędna

Tysiące śmiertelnych wypadków motocyklowych ma miejsce każdego roku, ponieważ kierowcy samochodów nie zauważają obecności motocykla na jezdni. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie swojej widoczności, czyli oczywistej obecności na drodze, jest noszenie specjalnie zaprojektowanej odzieży o wysokiej widoczności. W rzeczywistości, jedno z badań wykazało, że motocykliści są o 37% mniej narażeni na udział w wypadku motocyklowym, gdy noszą odzież o wysokiej widoczności lub fluorescencyjną. Prawdopodobnie widziałeś motocyklistów na drodze w neonowych kamizelkach, koszulkach lub kaskach. Choć młodym motocyklistom może się to wydawać głupim pomysłem, odrobina koloru może bardzo pomóc w uniknięciu śmiertelnego zderzenia z samochodem.

Jeśli planujesz uzyskać pozwolenie na jazdę na motocyklu i podchodziłeś do któregoś z praktycznych testów na pozwolenie, być może zauważyłeś, że znaczenie odzieży o wysokiej widoczności jest często uwzględniane jako pytanie egzaminacyjne.

Jaki jest najprostszy i najpopularniejszy sposób noszenia odzieży hi-viz?

Kamizelka. Możesz ją po prostu wsunąć na zwykłe ubranie, aby uczynić siebie i swój motocykl bardziej widocznymi, a następnie zdjąć ją i spakować po dotarciu do celu.

Jaką odzież odblaskową mogę jeszcze nosić?

Kamizelka odblaskowa

Inne popularne artykuły odzieży hi-viz to kurtki, odzież przeciwdeszczowa, koszulki, kaski, spodnie przeciwwiatrowe i rękawice.

Pamiętaj, że każda pora roku wymaga innego sprzętu dla motocyklistów. Twój neonowo żółty t-shirt nie zrobi ci nic dobrego pod zimową kurtką do jazdy. Upewnij się, że masz artykuł hi-viz, który będzie widoczny przez cały czas i w każdej pogodzie.