Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą

Złodzieje potrzebują zaledwie kilku sekund, aby ukraść motorower, skuter lub motocykl – zwłaszcza jeśli pozostawiono je ze słabym zabezpieczeniem – ale nasze wskazówki pomogą zmniejszyć szansę na kradzież.

Zamek, łańcuch, osłona

Zmniejsz swoje ryzyko stania się ofiarą, podejmując kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Zamek

Użyj blokady tarczy, aby pomóc zabezpieczyć przednią tarczę hamulcową lub blokady uchwytu, aby zabezpieczyć elementy sterujące hamulcem i przepustnicą. Możesz również użyć blokady D lock na przednim kole, aby zapobiec jego odjechaniu.

Łańcuch

Złodzieje często kradną motocykl łamiąc blokadę kierownicy i odjeżdżając nim. Należy zastosować blokadę łańcuchową przez tylne koło (przednie koło można zdjąć). Należy przymocować motocykl z napiętą blokadą do nieruchomego obiektu, takiego jak kotwica gruntowa lub mebel uliczny. Uniemożliwi to złodziejom przecięcie szlifierką kątową zamka ciągnącego się po ziemi. Jeżeli nie jest to możliwe, należy przewlec łańcuch przez ramę motocykla i tylne koło.

Okładka

Złodzieje często „kupują” konkretne modele motocykli. Zastosowanie pokrowca od razu czyni go mniej atrakcyjnym dla nich. Pokrowiec stanowi również kolejną czasochłonną przeszkodę dla złodzieja.

Niestety środki bezpieczeństwa nie mogą zagwarantować, że motocykl nie zostanie skradziony, ale stosując wiele środków bezpieczeństwa, mogą Państwo utrudnić i zmniejszyć jego atrakcyjność dla złodziei.

Wyjąć klucze

Złodzieje są często oportunistami i dlatego w pierwszej kolejności będą szukać motocykli, które można szybko i łatwo ukraść.

  • Zawsze używaj blokady kierownicy i wyjmuj kluczyki ze stacyjki, nawet jeśli jesteś w pobliżu lub wyjeżdżasz na kilka minut. Złodziejowi zajmuje to tylko kilka sekund, więc nie ułatwiaj mu tego.
  • Nigdy nie polegaj na zabezpieczeniu motocykla wyłącznie za pomocą blokady kierownicy, ponieważ złodzieje mogą ją złamać i po prostu odjechać motocyklem.

Montaż alarmu może odstraszyć złodziei

  • Rozważ montaż systemu alarmowego 1 lub 2 klasy Thatcham z czujnikami śledzenia, unieruchomienia, antykradzieżowymi i ruchu, które pomogą chronić i śledzić Twój pojazd.
  • Wysokiej jakości, zatwierdzony przez Thatcham, profesjonalnie zamontowany system alarmowy nie tylko odstraszy złodziei, ale może również obniżyć Twoje składki ubezpieczeniowe.

Oznaczenie własności części

  • Oznakowanie jak największej części motocykla utrudni przestępcom sprzedaż części, a tym samym zmniejszy atrakcyjność kradzieży. Pomoże to również policji w identyfikacji części i zwrocie odzyskanych skradzionych motocykli.
  • Istnieje wiele firm oferujących znakowanie motocykli, z których usług mogą Państwo skorzystać.

Dom najlepszym miejscem do przechowywania motocykla, motoroweru lub skutera jest garaż lub szopa.

Kradzież motocykla
  • Zamontuj obrońcę drzwi garażowych lub uaktualnij zamki drzwi garażowych.
  • Alarmy garażowe i szopowe oraz niskopoziomowe oświetlenie od zmierzchu do świtu również zwiększą bezpieczeństwo. Zamontowanie kotwicy gruntowej również zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.
  • Dostępne są również szafki na motocykle, w których można przechowywać swój motocykl w domu.