Korzyści z podróżowania motocyklem

Korzyści z podróżowania motocyklem - dlaczego warto

Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz i jak daleko jedziesz, na motocyklu nigdy nie czujesz, że dojeżdżasz do pracy. Czujesz, że podróżujesz. Jest w tym duże rozróżnienie. Nawet jeśli wybierasz się na długą weekendową przejażdżkę, masz poczucie, że odkrywasz, wyruszasz w świat i poznajesz nowe rzeczy. A kiedy podróżujesz do innego miasta lub kraju, wchodzisz na zupełnie nowy poziom. W tym wpisie dowiemy się, dlaczego podróżowanie na motocyklu jest nie tylko przyjemne, ale i mądre.

Bycie częścią krajobrazu

Powiedzmy, że wybierasz się na wycieczkę w góry. Wszyscy mamy w głowie obrazy tego kultowego zielonego krajobrazu, ale kiedy wybierasz się w taką podróż na motocyklu, dosłownie wkraczasz w ten krajobraz i stajesz się jego częścią. Czujesz ciepło słońca na skórze, oddychasz powietrzem i zjadasz sporadycznie robaki. (Nie jesteś bierny wobec otaczającej Cię sceny, ale raczej aktywnie w niej uczestniczysz. To tworzy intensywne wspomnienia, które pozostają na całe życie.

We własnym czasie

Nie ma nic bardziej klaustrofobicznego niż podróżowanie w grupie, a już na pewno nie w autobusie turystycznym. To uniemożliwia zrobienie sobie objazdu, obejrzenie zabytków czy nawet zrobienie sobie przerwy, kiedy tego potrzebujesz. Podróżując na motocyklu, masz swój własny harmonogram, a trasa może się zmienić w każdej chwili. Wyobraź sobie, że jedziesz po włoskich wzgórzach i nagle w zasięgu wzroku pojawia się kafejka usytuowana na klifie. Siedź tam tak długo, jak tylko zechcesz, i współczuj tym turystom, którzy słyszą gwizdek oznaczający, że czas wracać do autobusu.

Widok na panoramę

Jedną z ogromnych zalet jazdy na motocyklu jest nieograniczony widok. Masz 180° pola widzenia, a to nadaje zupełnie nowe znaczenie „podziwianiu widoków”. Nie tylko widzisz drogę przed sobą, ale motocykl pozwala Ci ją także poczuć. Jazda Hondą po brukowanej lub zakurzonej ulicy? Nie, mój przyjacielu. Nawet patrzenie przez okno pociągu nie wystarczy. Na motocyklu możesz to wszystko zobaczyć i poczuć.

Zrób lepsze selfie

Skoro mowa o jeździe pociągiem, jak łatwo jest zrobić zdjęcie, gdy na twojej drodze pojawia się wspaniały widok? To jest po prostu niemożliwe. Jazda na motocyklu sprawia, że łatwo jest się zatrzymać, kiedy widzisz coś niezwykłego i zrobić idealne zdjęcie. Zresztą twoje zdjęcia wyglądają fajniej, gdy masz na sobie strój motocyklowy. A skoro mowa o robieniu zdjęć, co może być bardziej niezapomnianego niż filmowanie krętej drogi swoim GoPro? Mówiąc o wspomnieniach, które możesz przeżywać wielokrotnie.

Wybieramy drogę mniej uczęszczaną

wycieczka motocyklowa

Motocykle sprawiają, że łatwo jest zejść z utartych szlaków. Powiedzmy, że znalazłeś boczną drogę, która prowadzi do interesującego miejsca, albo że w oczy rzuca się znak wskazujący na jakiś osobliwy punkt orientacyjny. Może podróżujesz z jednego miasta do drugiego, ale na horyzoncie pojawia się mała wioska. Na motocyklu możesz jechać objazdami i znaleźć nieodkryty kraj. Żadna inna forma podróżowania nie daje takiej wolności.

Angażujące doświadczenie

Kiedy podróżujesz na motocyklu, musisz bardziej używać głowy. Trzeba dużo planować, wszystko może pójść źle, droga wymaga ciągłej uwagi, a pogoda może się zmienić w mgnieniu oka. Jednym słowem oznacza to przygodę. Ale czy będąc na wakacjach, nie chcesz usiąść, zrelaksować się i po prostu cieszyć się podróżą? Nie. Tak się nie robi wspomnień. Zaczynasz żałować, że nie siedzisz w domu na kanapie, zamiast czuć mdłości w ciasnym autobusie. Podróżując motocyklem, musisz załatwić wiele spraw. Możesz się zgubić, motocykl może się zepsuć, złapie cię skurcz w nodze i tak właśnie powstają wspomnienia. Pomyśl o tych wszystkich barwnych historiach, które będziesz mógł opowiedzieć swoim znajomym.