Noclegi w Bieszczadach

noclegi w bieszczadach

W życiu wielu z nas przychodzi taka chwila, kiedy w głowie pojawia się to bezbłędnie znane wszystkim wyrażenie: rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. I nie da się ukryć, że jest to jedna z tych rad, które naprawdę trudno wytrzymać. Pozostaje tylko jedno zasadnicze pytanie – gdzie się zatrzymać w Bieszczadach. Zaangażujemy się w pomoc i poinformujemy Cię, w jakich miejscowościach warto się zatrzymać!

Ustrzyki Dolne

Doradzając miejsca, w których można się zatrzymać w Bieszczadach, nie sposób nie wspomnieć o Ustrzykach Dolnych. Ustrzyki Dolne są lubiane przez podróżników nie bez powodu. Jest to zarówno fantastyczne miejsce do kontaktu z przyrodą, ale nie brakuje tu również akcentów kulturalnych i możliwości aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tu przecież ścieżki spacerowe, rowerowe i konne.

W Ustrzykach Dolnych warto zobaczyć Galerię Przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Galerię Młynarstwa i Miasteczka w Ustrzykach Dolnych. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że wizyty w takich miejscach pozwalają lepiej poznać historię regionu, społeczeństwa i tradycji, a przy tym znacznie wzbogacają strategię naszej podróży. Mnogość cerkwi znajdujących się w tej miejscowości jest imponująca i absolutnie warto umieścić je na swojej liście miejsc do zobaczenia.

Polańczyk

Jedną z bardziej popularnych bieszczadzkich miejscowości jest Polańczyk. To także obowiązkowy punkt programu dla wszystkich miłośników sportów wodnych. Chociaż amatorzy pieszych wędrówek również odnajdą się poniżej w pełni, bo do ich dyspozycji będą m.in. trasy spacerowe Perła Polańczyka czy Błękitna Kropla. Również miłośnicy wycieczek rowerowych będą tu absolutnie usatysfakcjonowani. Poza tym, oprócz osób wybierających się na wypoczynek, jest to również miejsce chętnie wybierane przez kuracjuszy ze względu na wysokie walory uzdrowiskowe. Oprócz walorów przyrodniczych warto zobaczyć ciekawe zabytki, takie jak cerkiew św. Paraskewii i cmentarz grzebalny z kaplicą zamkową.

Oczywiście baza noclegowa jest powszechnie rozwinięta, więc z łatwością znajdziesz miejsce, które odpowiada Twojemu planowi wydatków i preferencjom. Jednak zdecydowanie warto wybrać noclegi w pobliżu Jeziora Solińskiego. To z pewnością pozwoli nam w pełni wykorzystać uroki tego miejsca.

Ustrzyki Górne

Tarnica - Ustrzyki Górne

Co sprawia, że ten region jest chętnie wybierany przez podróżników? Na pewno jednym z powodów jest możliwość wypraw górskich. Z Ustrzyk Górnych możemy bowiem wejść na Tarnicę, najwyższy możliwy szczyt w Bieszczadach, za pomocą czerwonego szlaku. Natomiast korzystając ze szlaku czerwonego, w różnych innych wskazaniach, z pewnością dotrzemy dodatkowo na Połoninę Caryńską, a niebem na Wielką Rawkę. Jest tu także szeroki wybór miejsc noclegowych, w zależności od twoich możliwości ekonomicznych znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.